+90 554 512 55 79

Hizmetlerimiz

Anasayfa » Hizmetlerimiz

BİTİRME PROJESİ HAZIRLAMA VE YAZIMI UZMANLIK İSTER. BİTİRME PROJESİ YAZIM VE DANIŞMANLIK HİZMETİMİZ İLE YANINIZDAYIZ.

Tez Merkezi kadrosundaki tez ve proje yazan yapan uzman danışmanlar merkezimizin imkanlarını kullanarak size başarıyı getirecek kalitede bitirme projesi hazırlarlar.

Bitirme projesi için profesyonel danışmanlık hizmeti

Bitirme projesi yazmak da diğer tüm ödev ve tez çalışmaları gibi öğrencileri zorlamaktadır. Bitirme projesi yazmak hem çok zaman alabilir hem de tahmininizin üzerinde uzmanlık gerektirebilir. Teslim zamanı gelmiş ama henüz araştırmaları bile yapılmamış bir bitirme projesi çok can sıkıcı olabilir. Bitirme projeniz sizin için bir yük haline geldiyse bize ulaşın ve uzmanlarımızın kaliteli ve hızlı yazım desteğinden yararlanın. Konular bölümünde göreceğiniz 300 civarı konuda uzman ve tecrübeli profesyonel Tez yapan yazan kadromuz beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Sipariş verilen bitirme projesinin hazırlanması ve teslimi konusunda çok titiz davranıyoruz. Teslim tarihinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Çalışmalarımızda kesinlikle gecikme olmamaktadır. Özel olarak geliştirdiğimiz teslim sistemi sayesinde uzmanlık seviyesi ne olursa olsun tüm ödev ve tezleriniz zamanında teslim edilir. Tüm taleplerinizi karşılayacak kalite ve profesyonelliğe sahip kadromuzla başarınız için yanınızdayız. Bitirme projesi hazırlatmak için iletişim formunu doldurabilirsiniz. Unutmayın bize sadece isteğinizi iletmeniz yeterli.

Konusu ne olursa olsun bizden uzman yardımı alabilirsiniz:

 • Projenizle ilgili sorunlarınızı bize iletin; Bu projenizle ilgili her türlü araştırma, analiz desteği olabileceği gibi yazım konusunda danışmanlık desteği de olabilir.
 • Projenizin konusuyla ilgili bir alanda uzmanlaşmış ve ihtiyaç duyduğunuz akademik seviyede bir uzman yazarı sizin çalışmanızda görevlendireceğiz..
 • Uzmanımız örnek bitirme projesini hazırlayacak ve biz de gerekli kontrollerini yapacağız.
 • Bu çalışmalar sizin istediğiniz bir tarihte teslim edilir. Teslimat tarihi bizim üzerine en titiz olduğumuz konulardandır.
 • Bitirme projesi örnek çalışması size ulaştıktan sonra içeriği, referanslaması ve kaynakları üzerinde dilediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz..
 • Hazırladığımız çalışmaları kendi çalışmanız için bir örnek veya kaynak olarak değerlenlendirmenizi öneriyoruz..

BİTİRME TEZİ HAZIRLAMAK ARTIK ÇOK KOLAY!

Bitirme tezi hazırlama ve yazımı uzmanlık ister. Bitirme tezi yazım ve danışmanlık hizmetimiz ile yanınızdayız.

Tez Merkezi kadrosundaki tez ve proje yazan yapan uzman danışmanlar merkezimizin imkanlarını kullanarak size başarıyı getirecek kalitede bitirme tezi hazırlarlar. Başvuru için www.marmaratezmerkezi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz ya da marmaratezmerkezi@hotmail.com, marmaratezmerkezi@gmail.com mail adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bitirme tezi için profesyonel danışmanlık hizmeti

Bitirme tezi yazmak da diğer tüm ödev ve tez çalışmaları gibi öğrencileri zorlamaktadır. Bitirme tezi yazmak hem çok zaman alabilir hem de tahmininizin üzerinde uzmanlık gerektirebilir. Teslim zamanı gelmiş ama henüz araştırmaları bile yapılmamış bir bitirme tezi çok can sıkıcı olabilir. Bitirme teziniz sizin için bir yük haline geldiyse bize ulaşın ve uzmanlarımızın kaliteli ve hızlı yazım desteğinden yararlanın. Konular bölümünde göreceğiniz 300 civarı konuda uzman ve tecrübeli profesyonel Tez yapan yazan kadromuz beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Sipariş verilen bitirme tezinin hazırlanması ve teslimi konusunda çok titiz davranıyoruz. Teslim tarihinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Çalışmalarımızda kesinlikle gecikme olmamaktadır. Özel olarak geliştirdiğimiz teslim sistemi sayesinde uzmanlık seviyesi ne olursa olsun tüm ödev ve tezleriniz zamanında teslim edilir. Tüm taleplerinizi karşılayacak kalite ve profesyonelliğe sahip kadromuzla başarınız için yanınızdayız. Bitirme tezi hazırlatmak için iletişim formunu doldurabilirsiniz. Unutmayın bize sadece isteğinizi iletmeniz yeterli.

Başvuru için www.marmaratezmerkezi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz ya da marmaratezmerkezi@hotmail.com, marmaratezmerkezi@gmail.com mail adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Konusu ne olursa olsun bizden uzman yardımı alabilirsiniz:

 • Tezinizle ilgili sorunlarınızı bize iletin; Bu tezinizle ilgili her türlü araştırma, analiz desteği olabileceği gibi yazım konusunda danışmanlık desteği de olabilir.
 • Tezinizin konusuyla ilgili bir alanda uzmanlaşmış ve ihtiyaç duyduğunuz akademik seviyede bir uzman yazarı sizin çalışmanızda görevlendireceğiz..
 • Uzmanımız örnek bitirme tezini hazırlayacak ve biz de gerekli kontrollerini yapacağız.
 • Bu çalışmalar sizin istediğiniz bir tarihte teslim edilir. Teslimat tarihi bizim üzerine en titiz olduğumuz konulardandır.
 • Bitirme tezi örnek çalışması size ulaştıktan sonra içeriği, referanslaması ve kaynakları üzerinde dilediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz..
 • Hazırladığımız çalışmaları kendi çalışmanız için bir örnek veya kaynak olarak değerlendirmenizi öneriyoruz..

DOKTORA TEZİNİZ İÇİN UZMANLARIMIZIN DANIŞMANLIĞINDAN YARARLANABİLİRSİNİZ

Doktora tezi akademik hayatınızın kalanını etkileyen çok önemli bir dönüm noktasıdır.

Fakat siz bu önemli süreci uzman kadromuzun desteği ve danışmanlığı ile kolayca ve başarılı şekilde atlatabilirsiniz. Unutmayın akademik kariyeriniz söz konusu olunca şansa yer yoktur. Başvuru için www.marmaratezmerkezi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz ya da marmaratezmerkezi@hotmail.com, marmaratezmerkezi@gmail.com mail adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Doktora tezi için uzman yardımı almak

Doktora tezleri hazırlama ve yazım aşamaları ileri seviyede akademik bilgi ve tecrübe gerektiren çalışmalardır. Bu sebeple istediğiniz profesyonel ve uzman kişilere ulaşmanız oldukça zor olabilir. Fakat biz sizi bu dertten kurtarıyoruz.

Başvuru için www.marmaratezmerkezi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz ya da marmaratezmerkezi@hotmail.com, marmaratezmerkezi@gmail.com mail adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Her seviyede ve her konuda doktora tezi danışmanlık hizmeti için bize ulaşabilirsiniz:

 • Doktora tezinizin konusu ve diğer detaylarla ilgili bilgileri bize iletin.
 • Tez konunuzla ilgili tecrübesi ve bilgisi olan, bu alanda uzman bir çalışanımızı sizin teziniz için görevlendireceğiz.
 • Uzmanımız çalışmayı hazırlayacak ve biz de detaylı şekilde kontrol edeceğiz..
 • Sizin ileteceğiniz bir tarihte çalışma size teslim edilecek..
 • Çalışma size ulaştıktan sonra içeriği, referanslaması ve kaynakları üzerinde dilediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz..
 • Hazırladığımız çalışmaları kendi çalışmanız için bir örnek veya kaynak olarak değerlendirmenizi öneriyoruz..

DÖNEM ÖDEVİ HAZIRLAMAK ARTIK KABUSUNUZ OLMAYACAK!

Dönem ödevi hazırlama ve yazımı tecrübe ve uzmanlık ister. Dönem ödevi yazım danışmanlık hizmetimiz ile yanınızdayız.

Tez Merkezi imkanlarını kullanarak size başarıyı getirecek kalitede araştırma ve analiz imkanı bulunan kadromuz ödevinize ışık tutacak örnek dönem ödevi hazırlayarak işinizi çok kolaylaştıracak.

Başvuru için www.marmaratezmerkezi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz ya da marmaratezmerkezi@hotmail.com, marmaratezmerkezi@gmail.com mail adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Dönem ödevi için profesyonel danışmanlık hizmeti

Dönem ödevi yazmak da diğer tüm ödev ve tez çalışmaları gibi öğrencileri zorlamaktadır. Dönem ödevi yazmak hem çok zaman alabilir hem de tahmininizin üzerinde uzmanlık gerektirebilir. Teslim zamanı gelmiş ama henüz araştırmaları bile yapılmamış bir dönem ödevi çok can sıkıcı olabilir.. Dönem ödeviniz sizin için bir yük haline geldiyse bize ulaşın ve uzmanlarımızın kaliteli ve hızlı yazım desteğinden yararlanın. Konular bölümünde göreceğiniz 300 civarı konuda uzman ve tecrübeli profesyonel yazım kadromuz beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Sipariş verilen yazım projelerinin hazırlanması ve teslimi konusunda çok titiziz. Teslim tarihinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz.  Çalışmalarımızda kesinlikle gecikme olmamaktadır. Özel olarak geliştirdiğimiz teslim sistemi sayesinde uzmanlık seviyesi ne olursa olsun tüm ödev ve tezleriniz zamanında teslim edilir. Tüm taleplerinizi karşılayacak kalite ve profesyonelliğe sahip kadromuzla başarınız için yanınızdayız. Unutmayın bize sadece isteğinizi iletmeniz yeterli.

Konusu ne olursa olsun bizden uzman yardımı alabilirsiniz:

 • Ödevinizle ilgili sorunlarınızı bize iletin; Bu ödevinizle ilgili her türlü araştırma, analiz desteği olabileceği gibi yazım konusunda danışmanlık desteği de olabilir.
 • Ödevinizin konusuyla ilgili bir alanda uzmanlaşmış ve ihtiyaç duyduğunuz akademik seviyede bir uzman yazarı sizin çalışmanızda görevlendireceğiz..
 • Uzmanımız örnek denem ödevini hazırlayacak ve biz de gerekli kontrollerini yapacağız.
 • Bu çalışmalar sizin istediğiniz bir tarihte teslim edilir. Teslimat tarihi bizim üzerine en titiz olduğumuz konulardandır.
 • Dönem ödevi örnek çalışması size ulaştıktan sonra içeriği, referanslaması ve kaynakları üzerinde dilediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz..
 • Hazırladığımız çalışmaları kendi çalışmanız için bir örnek veya kaynak olarak değerlendirmenizi öneriyoruz.

Acil Çeviri: Kısa sürede bitirilmesi gereken çeviriler için verilen bir hizmettir.

Çeviri dilleri

 • İngilizce-Türkçe
 • Almanca-Türkçe
 • Fransızca-Türkçe
 • Rusça-Türkçe
 • Arapça-Türkçe
 • Osmanlıca-Türkçe
 • İtalyanca-Türkçe
 • İspanyolca-Türkçe
 • Romence-Türkçe
 • Hollandaca-Türkçe
 • Danca-Türkçe
 • Çince-Türkçe
 • Japonca-Türkçe ve Diğer diller.
 • Web Sitesi Çevirisi Tercüme Hizmetlerimiz

Web siteleri bilginin paylaşılmasını, işletmelerin dünyaya açılmasını, pazarlamadaki sınırları ortadan kaldıran uygulamalardır. İyi hazırlanan, dili ve anlatımıyla etkileyici web siteleri daha fazla ilgi çekmektedir. Bilgi teknolojilerini en iyi kullanan kurumlardan biri olarak web sitelerinin düzgün bir içerikle etkileyici hazırlanmasında ve hatasız bilişim teknolojisi literatürüne uygun olarak çevirisinde iddaalıyız.

Medikal Çeviri

Tıp ve medikal alanında uzmanlık gerektiren çevirileriniz için hizmet vermekteyiz. Bu alanda uzun yıllar çalışmış olan tıp konusunda literatürü bilen tercümanlarımız ruhsat dosyaları, tanıtım materyalleri, bilimsel makaleler, kongre bildirilerinin tercümesi konusunda kalite garantisi ile hizmet vermektedirler.

Teknik Çeviri

Teknolojik cihazların Kullanma kılavuzları, teknik ar-ge dökümanları, bilişim sektöründe yazılımları başarılı bir şekilde tercüme edilmektedir. .

Dökümanlarınızı, resimli belgeleriniz dizgi ekibimiz tarafından aslına uygun formatta hazırlanmaktadır. İstenirse PDF formatında da dosyalarınız hazırlanmaktadır. Teknik konularda tecrübeli tercümanlarımız sayesinde sorunsuz bir şekilde çeviriler yapılmaktadır.

Akademik Çeviriler

Tez, makale, proje gibi akademik çalışmaların çevirisi konusunda da uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Ayrıca çevirisi yapıldıktan sonra tez ve makalelerin formata uydurulması konusunda da bu konuda çalışan uzman dizgi personelimiz hizmet vermektedir.

Konsolosluk Tercümesi

Konsolosluktan istenen dökümanların tercümesinde deneyimli tercümanlarımızla hizmetinizdeyiz.

Sektörel Tercüme

Değişik sektörlere ait dökümanların çevirisinde bu sektörlere ait dökümanların çevirisinde deneyimli tercümanlarla hizmetinizdeyiz.

Hukuki Tercüme

Hukuksal mevzuat, karar, tüzük, sözleşme gibi konularda hizmet verilmektedir.

Edebi Sanatsal Tercüme

Edebi roman, şiir, hikaye, tahlil gibi konularda edebi çevirilerde uzman tercümanlarla hizmet verilmektedir.

Ticari Sözleşmeler

Ticari hayatta kullanılan sözleşmeler, çok uluslu işletmelerin ticarette kullandığı belgelerin çevirisi konusunda hizmet verilmektedir.

Simultane Çeviri

Seminer, şirket toplantısı, Kongre, konferans ve ihtiyaç duyulan farklı alanlarda simultane çeviri hizmeti kurumumuz tarafından verilmektedir..

Yeminli Çeviri

Marmara Tez Merkezi Tercüme tüm dillerde yeminli çeviri hizmeti vermektedir.

Noter işlemlerinizi biz tamamlıyoruz ve işinizi size kuryemiz ile teslim ediyoruz. Noter Tasdik Ücretleri hakkında daha ayrıntılı bilgi isterseniz sorularınız için lütfen bizi arayınız

TEZ YAZIMI İÇİN LİTERATÜR DESTEĞİ

Tez ve projeleriniz için literatür taraması hizmeti verilmektedir. Alanında ihtisas sahibi uzmanlar konunuzda gerekli yerli ve yabancı tüm makale ve kitaplara erişebilmekte ve size gerekli literatür taramasını yapıp iletmektedirler.

Sizin talepleriniz doğrultusunda farklı tiplerde literatür tarama desteği sunulmaktadır.

Tez Merkezi olarak her alanda ve konuda literatür tarama hizmeti sunuyoruz. Lisans, yüksek lisans veya doktora, uzmanlık tezleri ve projeler için güncel literatür taraması yapılıp size belirtilen süre içerisinde iletilir. Bu kapsamda tez konunuza göre literatürler taranıp, güncel literatürler size iletilmektedir. Literatür taraması yapılırken, konu ile ilgili makaleler, kitaplar, derlemeler incelenip sizin istediğiniz formatta hazırlanıp teslim edilmektedir..

Tezler için literatür taraması yapıldığı gibi makale hazırlanması, eleştiri yazılması, sunum yapılması için de literatür taraması yapılmaktadır. Bu amaçla hem özel hem de genel literatür istekleri dikkate alınır.

Tıp uzmanlık tezleri hazırlama kapsamında hekimlere literatür tarama hizmeti sunulmaktadır. Literatürü istenen konu bize iletildikten sonra konunuzla ilgili güncel literatürler gerekli kaynaklardan araştırılıp size iletilir.

Bu hizmetlerin yanısıra talep halinde literatür çevirisi de yapılmaktadır. BU kapsamda dilerseniz sizin kaynaklarınız akademik çeviri yapan uzmanlarımız tarafından çevrilir veya kaynakları da bizim taramamızı isterseniz gerekli literatür taranıp çevirileri yapılır. Bu çeviriler alanınızda ihtisas sahibi uzmanlar tarafından yapılıp sonrasında tarafımızdan kontrol edilmektedirler.

Tıp alanındaki makale çevirileri tıp doktorları taraıfndna yapılır ve uzman yazarlarımız tarafından kontrol edilirler.

MASTER TEZİ HAZIRLAMAK ARTIK ÇOK KOLAY…

Master tezi hazırlarken çok çalışmaya ve çok zamana ihtiyacınız olacaktır. Ancak tez hazırlarken gerekli tüm çalışmaları yapmak için yeterli zamana sahip olmayabilirsiniz. Tez Proje Merkezi tüm imkanlarını kullanarak size başarıyı getirecek kalitede araştırma ve analiz imkanını sağlayan tez örneği hazırlayan, tüm gerekli çalışmaları rekabetçi ücretleri ile gerçekleştiren bir anlayışa sahiptir.

Master tezi için destek almak

Master tezleri için yardım almak kolay değildir. Master tezleri gerçekten ileri seviye akademik bilgi ve tecrübe gerektirir.. Tecrübe eksikliği veya çoğunlukla zaman yokluğu sorun oluşturur. Sebebiniz ne olursa olsun bizden uzman yardımı alabilirsiniz:

 • Yazımla ilgili sorunlarınızı bize iletin; Bu teziniz olabileceği gibi herhangi bir master ödevi de olabilir.
 • Konunuzla ilgili bir alanda uzmanlaşmış ve ihtiyaç duyduğunuz akademik seviyede bir uzman yazarı sizin çalışmanızda görevlendireceğiz.
 • Uzmanımız çalışmayı hazırlayacak ve biz de detaylı şekilde kontrol edeceğiz.
 • Sizin ileteceğiniz bir tarihte çalışma size teslim edilecek.
 • Çalışma size ulaştıktan sonra içeriği, referanslaması ve kaynakları üzerinde dilediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz
 • Hazırladığımız çalışmaları kendi çalışmanız için bir örnek veya kaynak olarak değerlendirmenizi öneriyoruz

YÜKSEK LİSANS TEZİNİZ İÇİN UZMANLARIMIZDAN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ

Yüksek lisans teziniz tüm vaktinizi mi alacak? Yüksek lisans tezinizin çok zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman tek başınıza mücadele etmenize gerek yok; hemen uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz!

Yüksek lisans tezinizle ilgili olarak nasıl bir sorun yaşıyorsanız yaşayın aslında basit bir çözümü var. Yüksek lisans tezi üzerine uzman bir arkadaşımızdan hizmet alın ve size yardımcı olsun.. Kendi tezinizi şekillendirmeden önce onun yaptığı araştırmalardan çok şey öğreneceksiniz.

Yüksek lisans tezi için destek almak

Yüksek lisans tezleri için yardım almak kolay değildir. Yüksek lisans tezleri gerçekten ileri seviye akademik bilgi ve tecrübe gerektirir.. Tecrübe eksikliği veya çoğunlukla zaman yokluğu sorun oluşturur.

Sebebiniz ne olursa olsun bizden uzman yardımı alabilirsiniz:

 • Yazımla ilgili sorunlarınızı bize iletin; Bu teziniz olabileceği gibi herhangi bir yüksek lisans ödevi de olabilir.
 • Konunuzla ilgili bir alanda uzmanlaşmış ve ihtiyaç duyduğunuz akademik seviyede bir uzman yazarı sizin çalışmanızda görevlendireceğiz..
 • Uzmanımız çalışmayı hazırlayacak ve biz de detaylı şekilde kontrol edeceğiz..
 • Sizin ileteceğiniz bir tarihte çalışma size teslim edilecek..
 • Çalışma size ulaştıktan sonra içeriği, referanslaması ve kaynakları üzerinde dilediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz..
 • Hazırladığımız çalışmaları kendi çalışmanız için bir örnek veya kaynak olarak değerlendirmenizi öneriyoruz..
 • Lise ve önlisanslar için bir daha KPSS olmayacak mı?

Başarılı ve tanınmış bir alanda kariyer yapmak ve zirveye tırmanmak ister misiniz?

Kötü zaman yönetimi ve tecrübe eksikliği MBA çalışmalarınızda iyi not almanıza ve başarılı olmanıza engel olacaktır..

MBA TEZİ HAZIRLAMAK ARTIK ÇOK KOLAY…

MBA tezi, ders ödevleri ve dönem ödevleriniz konusunda size yardımcı olabiliriz. Üstlendiğiniz herhangi bir proje konusunda bizden yardım talep edebilirsiniz.

MBA için uzman desteği:

MBA yapmak zordur ve her an sorun yaşayabilirsiniz..

Çoğu öğrenci gibi siz de MBA yapmaya iş dünyasında fazla tecrübe edinemeden başlamış olabilirsiniz. Genelde iş yükü ağırdır ve bazen günde yeterli saat olmadığını bile düşünebilirsiniz.

Dert etmeyin! Size yardımcı olabiliriz.

Çalıştığı alanlarda kendini kanıtlamış profesyonellerden danışmanlık hizmeti almak istemez misiniz? Tez hizmetlerinden yararlanarak bu imkana erişebilirsiniz. MBA yaparken sorun yaşıyorsanız sizin alanınızda zaten master yapmış olan bir uzmanımız size yardımcı olabilir.. Böylece hedeflediğiniz notları alabilir ve kariyer hedefinize bir adım daha yaklaşırsınız.

Zamanınızı harcamayın, bilgiye kolayca erişin, uzmanlardan öğrenin.

Bilginizi artıracak, sizi geliştirecek ve alanınızda daha güçlü kılacak bir adım atabilir ve uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

MBA için uzmanlarımız nasıl yardımcı olacak?

MBA yaparken hertürlü ödev, assignment, proje veya master tezi için uzman yazarlarımızdan birinden yardım alabilirsiniz.. Yazarımız sıfırdan başlayarak konunuz üzerine ve sorularınızı cevaplayan bir çalışma yapacaktır.. Bu çalışmalar tümüyle özgÜn olup sizi talimatlarınıza göre hazırlanmaktadır..

Size düşen tek şey bu çalışma hazırlanırken veya bittiğinde çalışmayı inceleyip gerekirse düzeltme talebinde bulunmak olacak.. Ayrıca bu çalışmayı inceleyerek kendi çalışmanızı yapma imaknı bualacaksınız..

Size sunduğumuz örnek üzerinde çalışarak ve bilginizi artırarak istediğiniz notları alabileceksiniz..

MBA çalışmalarınız için yardım almak gerçekten çok kolay:

 • MBA assignment, ödev veya tez işlerinizi formumuzu kullanarak veya mail adresimize gerekli bilgileri ekleyerek gönderin
 • Size uzmanlarımızdan birini yazar olarak tahsis edeceğiz (MBA çalışmaları için MBA yapmış ve çalışma alanında uzman biri olacak
 • Uzmanımız sizin için çalışmayı bitirecek, Biz bu çalışmanın kalitesini ve diğer detaylarını kontrol edeceğiz.
 • Çalışmayı aldıktan sonra siz çalışmanın kaynak, içerik gibi verileri üzerine çalışabilirsiniz
 • Bu çalışmaları kendi çalışmalarınız için örnek olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

ÖDEV HAZIRLAMAK ARTIK KABUSUNUZ OLMAYACAK!

Ödev hazırlama ve yazımı tecrübe ve uzmanlık ister. Her konuda ödev yazım danışmanlık hizmetimiz ile yanınızdayız

Tez Merkezi imkanlarını kullanarak size başarıyı getirecek kalitede araştırma ve analiz imkanı bulunan kadromuz ödevinize ışık tutacak örnek ödev hazırlayarak işinizi çok kolaylaştıracak.

Ödev hazırlamak için profesyonel danışmanlık hizmeti

Ödev yazmak da diğer tüm yazım çalışmaları gibi öğrencileri zorlamaktadır. Özellikle dönem ödevi hazırlama hem çok zaman alabilir hem de tahmininizin üzerinde uzmanlık gerektirebilir. Teslim zamanı gelmiş ama henüz araştırmaları bile yapılmamış bir dönem ödevi çok can sıkıcı olabilir. Ödevleriniz sizin için bir yük haline geldiyse bize ulaşın ve uzmanlarımızın kaliteli ve hızlı yazım desteğinden yararlanın. Konular bölümünde göreceğiniz 300 civarı konuda uzman ve tecrübeli profesyonel yazım kadromuz beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Sipariş verilen yazım projelerinin hazırlanması ve teslimi konusunda çok titiziz. Teslim tarihinin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Çalışmalarımızda kesinlikle gecikme olmamaktadır. Özel olarak geliştirdiğimiz teslim sistemi sayesinde uzmanlık seviyesi ne olursa olsun tüm ödev ve tezleriniz zamanında teslim edilir. Tüm taleplerinizi karşılayacak kalite ve profesyonelliğe sahip kadromuzla başarınız için yanınızdayız. Unutmayın bize sadece isteğinizi iletmeniz yeterli.

Konusu ne olursa olsun bizden uzman yardımı alabilirsiniz:

 • Ödevinizle ilgili sorunlarınızı bize iletin; Bu ödevinizle ilgili her türlü araştırma, analiz desteği olabileceği gibi yazım konusunda danışmanlık desteği de olabilir.
 • Ödevinizin konusuyla ilgili bir alanda uzmanlaşmış ve ihtiyaç duyduğunuz akademik seviyede bir uzman yazarı sizin çalışmanızda görevlendireceğiz..
 • Uzmanımız örnek ödevi hazırlayacak ve biz de gerekli kontrollerini yapacağız.
 • Bu çalışmalar sizin istediğiniz bir tarihte teslim edilir. Teslimat tarihi bizim üzerine en titiz olduğumuz konulardandır.
 • Ödev örnek çalışması size ulaştıktan sonra içeriği, referanslaması ve kaynakları üzerinde dilediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz..
 • Hazırladığımız çalışmaları kendi çalışmanız için bir örnek veya kaynak olarak değerlendirmenizi öneriyoruz..
 • Zabıt katipliği sınavında kimlere öncelilik tanınıyor?

Proje hazırlama hizmetimizden yararlanmak için iletişim bölümünden irtibata geçebilir veya marmaratezmerkezi@gmail.com dan bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Size örnek olması amacı ile roje hazırlama kuralları içeren bir yazıyı paylaşıyoruz

Proje Konusunun Belirlenmesi:

Proje konunuzu danışmanızla birlikte kuracağınız yoğun ve verimli bir e-posta iletişimi ile mümkün en kısa sürede belirlemeniz beklenmektedir. Proje konusu olabileceğini değerlendirdiğiniz ilgi alanınızdaki üç (3) konuyu e-posta ile danışmanınıza bildiriniz. Proje konusunun mümkün olduğunca ilgi alanınız ve çalıştığınız sektör ile ilgili olması sizin verilere ulaşmanızı kolaylaştırabilecektir. Bunun yanında danışmanınızın çalıştığı akademik alanlar da uyumlu çalışmanızı olumlu etkileyebilecektir. Bu iki yaklaşım arasında dengenin tesisi önemlidir. Sonuç itibariyle, danışmanınızın yapacağı tavsiye ve yönlendirmeler neticesinde proje konusunu danışmanınızın onayı ile belirleyiniz.

Proje konusu belirlendikten sonra, proje konusu ile ilgili kapsamlı bir kaynak taraması aşamasına geçiniz. Bu süreçte konunuz ile ilgili elde edeceğiniz teorik birikimin ışığında araştırma sorularınızı, alt sorularını, araştırma yönteminizi ve araştırma kapsamını belirleyerek danışmanınızla bunları paylaşınız.

Bu sürecin ürünü olarak “Proje Öneri” formunuzu doldurup imzalayarak danışmanınıza ulaştırınız ve danışmanınızın da bunu imzalamasını temin ediniz. Proje öneri formunu ve doldurma bilgilerine bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Proje öneri formu öğrenci ile danışmanı arasında yapılacak bitirme projesinin kapsamı hakkında bir sözleşmedir.

Proje Zaman Planlaması ve Yönetimi:

Bitirme projesi internet sayfasında ilan edilen Proje faaliyet takvimi esastır. Bitirme Projenizin bir zaman sınırı içerisinde bitirilmesi gerektiğinden ve geçmişte yaşanan tecrübeler dikkate alındığında, öğrenci ve danışmanların bu takvime azami dikkat göstermesi sürecin uyumlu ve sıkıntısız geçmesini sağlayabilecektir. Bitirme projesinin belirtilen faaliyet takvimi neticesinde danışmanınız ile yapacağınız proje öneri formu çerçevesinde tamamlanması öğrencinin temel sorumluluğudur. Çalışma ortamınızdaki yoğunlarını da dikkate alarak zaman yönetiminizi en iyi şekilde yapmanızı beklemekteyiz.

Proje Yazım Kuralları:

Proje yazımında uyulması gerekli kurallar ve yazım formatlarını bitirime projesi internet sayfasında “Proje Yazım Kılavuzu” bölümünde bulabilirsiniz.

Proje İçerik Çalışmaları:

Proje öneri formunda belirlenen araştırma yöntemine göre gerekli analiz ve diğer içerik çalışmalarının safha safha tamamlandığında proje danışmanlarınıza iletip görüş ve onayını alınız.

Proje dokümanını yazmaya başladığınızda bölüm bölüm yazma işlemini yaparak her bölümün tamamlanması neticesinde proje danışmanınıza gönderiniz ve değişiklik taleplerini yapınız. Böylece çalışmanız bir mantıki akış içerisinde ve zamanında tamamlanabilecektir.

Proje Teslimi:

Projenizin tamamlandığını danışmanınız onayladıktan sonra proje teslim sürecine başlayabilirsiniz. Projenizi bitirme projesi internet sayfasında belirtilen kapak formu kullanılarak 2 suret beyaz ciltli olarak ve proje dokümanlarını içeren bir CD ile birlikte Sosyal Bilimler Enstitüsüne teslim edeceksiniz. Danışmanınızın hazırlayacağı Proje Onay Formu (ekinde Proje Öneri Formu ile birlikte) Sosyal Bilimler Enstitüsüne ulaştığında bitirme proje notunuz sisteme işlenecektir.

Proje Değerlendirmesi:

Projeniz danışmanınız tarafından başarılı (BI) / başarısız (BZ) olarak değerlendirilecek ve Sosyal Bilimler Enstitüsüne bildirilecektir.

İletişim:

Proje başarısını iyi iletişim arttıracaktır. Bu nedenle özellikle danışmanınız ile olan iletişim kanallarını etkin bir şekilde kullanınız.

 • YÖK yasa tasarısı yeniden yazılacak
 • MEB’e Öğrenim özrünü uygulayın yazısı

Proje ödevi için uzman destek alın!

Proje ödevi hazırlama aşamasında sorunlarınız mı var?Proje ödevleri tecrübe ve bilgi gerektirir..

Proje ödevleri için gerekli araştırma kaynaklarının bulunmasını, ödev teslim günlerinde ödevinizin hazır olmasını ve geleceğinizi garantileyeceğiniz daha yüksek notlar almak istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir..

İstediğiniz hedeflere ulaşmak için proje ödevi hazırlama hizmetlerimizi kullanmalısınız..

Proje ödevi destek hizmeti bana nasıl yardımcı olacak?

Proje ödevinizle alakalı detaylı bir araştırma hazırlaması için tecrübeli ve güvenilir yazarlarımızdan birini görevlendireceğiz. Yazarlarımızın hazırladığı çalışmalar kaliteli ve profesyonel olacak. Uzmanlarımızın yardımı ile çok başarılı bir ödev teslim edeceksiniz..

Bu ödevlerde size geliştirebileceğiniz fikirler sunulacak, ana argümanlarınızı destekleyecek bilgi ve belgeler iletilecek. Ayrıca kapsamlı referans listesi ve bol kaynak ile ödevinizi geliştirmeniz için tüm gerekli veriler size sunulmuş olacak. Yazarlarımızın hazırladığı proje ödevini örnek olarak kullanarak kendi çalışmalarınızı oluşturmanızı tavsiye ediyoruz..

Sunduğumuz proje ödevi hazırlama danışmanlığı hizmetinin amacı siz değerli öğrencilerimize kendi çalışmanızı yaparken göz önüne alabileceğiniz bir örnek çalışma oluşturmaktır..

Hizmetlerimiz şunları kapsamaktadır:

 • Tüm özel taleplerinizi karşılamak
 • Çalışmanız zamanında hazırlanır ve teslim edilir
 • 100% Özgün hazırlanmış örnek çalışma
 • Ödev konunuzla alakalı alanda tecrübeli bir uzmanımız tarafından hazırlanır
 • Sizin talimatlarınıza ve taleplerinize uygun şekilde hazırlanan özgün bir çalışma

Siz de ders ve projelerinize yardım amacıyla hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz lütfen iletişim bölümündeki ilgili formu doldurun veya tezyazilacak@hotmail.com mail adresimize detaylı taleplerinizi iletin.

Staj raporunuz için yardımcı olalım

Uzman personelimizin yardımıyla stajınız için en iyi staj raporu sizi bekliyor olacak.

Tez Proje Merkezi kadrosu her alanda yetkin ve tecrübeli profesyonelleri ile size staj raporunuzu hazırlama konusunda da yardımcı oluyor. Size sadece hazırladığımız çalışmayı referans alarak kendi çalışmanızı oluşturmak kalıyor.

Staj raporu hazırlama hizmetimizden yararlanmak için iletişim bölümünden irtibata geçebilir veya marmaratezmerkezi@hotmail.com dan bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Staj raporunuz raporu talep eden kurumun istediği standartlara uygun olarak hazırlanır. Stah raporları için standart bir şablon olmakla beraber bazı kurumlar kendilerine özgün rapor şablonlarını yayınlayarak bu şablona uygun staj raporlarının yazımını da isteyebilmektedirler. Size örnek olması amacı ile staj rapor hazırlama kuralları içeren bir yazıyı paylaşıyoruz

Staj Raporu Hazırlama Kuralları

1)      Genel yazım kuralları

 • Staj raporlarının hazırlanmasında uyulması gereken yazım kuralları aşağıda belirtilmiştir.
 • Rapor (210x297mm) boyutundaki beyaz A4 kağıdına yazılmalıdır.
 • Rapor en az 20 sayfa uzunluğunda olmalı, bütün yazı ve şekiller bilgisayar çıktısı olarak hazırlanmalıdır.  Bilgisayarda çizimi güç olan şema, şekil ve resimler raporun sonundaki ekler bölümüne eklenebilir
 • Bütün sayfa, tablo ve şekiller numaralandırılmalıdır. Şekil ve tablolar metinde ilk sözü edilen yere mümkün olduğu kadar yakın olmalıdır.
 • Şekillerin adı, şeklin altına; tabloların adı, tablonun üstüne yazılmalıdır.
 • Raporun ilk sayfası, pratik çalışmayı yapan öğrencinin adı, soyadı, numarası, bölümü bilgilerini içeren kapak sayfası olmalıdır.
 • Rapor Türkçe veya İngilizce olarak yazılabilir.
 • Raporlar ciltli veya dosya içerisinde teslim edilir.

2)      Raporu oluşturan bölümler

Pratik çalışma raporunda bulunması gereken bölümler şunlardır:

 • Kapak sayfası: Yazım kurallarında belirtilen formda olmalıdır.
 • Kurum bilgileri ve onay sayfası: Bu sayfa staj yapılan kurumun adı, adresi, çalışma yapılan birimler ve çalışmanın yapıldığı tarih birimlerini içermelidir. Ayrıca bu sayfa, staj yapılan kurumdaki yetkili amir tarafından imzalanarak onaylanmalıdır.
 • Haftalık çalışma bilgileri: Bu bölümde, staj süresi içerisindeki herbir hafta için çalışma planı, incelenen konular, yapılan çalışmalar ve kazanılan deneyimler özetlenir. Herbir haftaya ilişkin çalışma planı, stajın yapıldığı birim amirlerince onaylanmalıdır.
 • İçindekiler listesi: Raporda bulunan bütün bölümler ana başlıklar ve alt başlıklar olmak üzere ilgili sayfa numarası belirtilerek sıralanmalıdır.
 • Önsöz: Yapılan çalışma hakkında kısa bilgi verilir. Önsöz bir sayfayı geçmemelidir.
 • Kurum tanıtımı: Staj çalışmasının yapıldığı işletmenin tanıtımı, organizasyon yapısı, aktiviteleri, birimleri, personel durumu, üretim, pazarlama ve ürün bilgileri hakkında kısa bilgi verilir.
 • Rapor bölümü: Bu bölümde staj süresince yapılan işler, açıklayıcı bilgiler, öğrenilen sistem ve ürünler, katkı verilen çalışmalar özetlenir.
 • Sonuç: Pratik çalışmanın öğrenciye kazandırdığı bilgi ve deneyim sonuç bölümünde açıklanır.
 • Ekler: Rapor metninde bahsi geçen büyük şekil ve şemalar ile ilave olarak verilmek istenen diğer bölümler (program, grafik, resim vb.) bu bölüme eklenir.

Hizmet Verdiğimiz Tez Konuları

Tez grubu olarak yüzlerce konuda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Aşağıdaki konularda ödev, tez, proje, sunum, makale hazırlanması başta olmak üzere pek çok farklı hizmet sunuyoruz.

Çalışma alanlarımızı hizmetler sayfasında inceleyebilirsiniz. Burada saydığımız tüm konularda hizmet verebilecek deneyimli uzman bir kadroya sahibiz. Bize talebinizi göndermeniz yeterli.

Hizmet verdiğimiz konular sadece listedekilerle sınırlı değildir. Konunuz da çalışma yapılıp yapılamayacağını lütfen sorunuz.

 • Akademik makaleler
 • Arkeoloji
 • Astronomi ve uzay bilimleri
 • Alman edebiyatı,
 • Alman tarihi,
 • Amerikan kültürü ve tarihi,
 • Anne baba eğitim,
 • Antropoloji,
 • Anorganik kimya,
 • Arap edebiyatı,
 • Arkeoloji ve sanat tarihi,
 • Astronomi,
 • Avrupa birliği,
 • Basın yayın,
 • Bankacılık,
 • Bilgisayar,
 • Bilgisayar mühendisliği,
 • Bilgisayar programlama,
 • Bilgisayar ve bilişim teknolojileri,
 • Bilim teknoloji,
 • Biyografi,
 • Biyomedikal mühendislik,
 • Bilim ve teknoloji
 • Biyoloji
 • Çevre bilimleri
 • Coğrafya,
 • Çevre bilimleri,
 • Çeviri bilimleri,
 • Çin edebiyatı,
 • Çocuk eğitim,
 • Denizcilik,
 • Dış ticaret,
 • Din kültürü ve ilahiyat,
 • Dizayn,
 • Doğu avrupa tarihi,
 • Dünya dilleri,
 • Eczacılık ve ilaç bilimleri,
 • Edebiyat türkçe,
 • Eğitim konuları,
 • Ekonomik bilimler,
 • Ekonometri,
 • Ekonomi işletme,
 • Elektrik elektronik,
 • Elektroteknik,
 • Endüstri gelişim politika ve programlar,
 • Endüstri sanayi,
 • Enerji,
 • Endüstri teknoloji çevre uyumu,
 • Etik,
 • Felsefe,
 • Fen ve fizik bilimleri,
 • Finans ve strateji,
 • Firma şirketler,
 • Fizik optoelektronik,
 • Fransız edebiyatı mütercimlik,
 • Gazetecilik internet yayıncılığı,
 • Gazetecilik teknikerliği,
 • Gemi inşaat ve deniz bilimleri,
 • Genel tarih,
 • Genel kültür,
 • Geometri,
 • Gıda sektörü ve mühendisliği,
 • Global ve çevresel sorunlar,
 • Halkla ilişkiler,
 • Hemşirelik,
 • Hayvancılık tarım,
 • Hukuk,
 • Kamu hukuku,
 • İbranice eğitim,
 • İktisat ve ticaret,
 • İlahiyat,
 • İletişim ve gazetecilik,
 • Radyo ve televizyon,
 • İngilizce öğretmenliği,
 • İngiliz dili filoloji,
 • İngiliz edebiyatı,
 • İngiliz tiyatro,
 • İnsan hakları ve demokratikleşme,
 • İnşaat yapı,
 • İnşaat mühendisliği,
 • İspanik diller ve edebiyatı,
 • İstatistik,
 • İspanyol edebiyatı,
 • İspanya tarihi,
 • İşletme hukuku,
 • İşletme mühendisliği,
 • İşletme pazarlama üretim,
 • İtalyan edebiyatı,
 • It yönetim,
 • Japon edebiyatı,
 • Japon öğretmenliği,
 • Jeofizik,
 • Jeoloji mühendislik,
 • Kadın kadın hakları,
 • Kamu yönetimi,
 • Kazak dili ve edebiyatı,
 • Kimya mühendislik,
 • Kitap özetleri,
 • Klasik arkeoloji,
 • Klinik psikoloji,
 • Kore dili ve edebiyatı,
 • Krimonoloji,kültürlerarası iletişim,
 • Latin dili edebiyatı,
 • Linguistik,
 • Lojistik,
 • Macar dili ve edebiyatı,
 • Maden mühendisliği,
 • Makine mühendislik proje,
 • Makine teknoloji, matematik,
 • Matlab ile programlamaya giriş ,
 • Matlab ile algoritma tasarımı,
 • Matlab ile görüntü işleme (ımage processing),
 • Matlab ile simülasyon,
 • Monte carlo simülasyonu,
 • Matlab ile sinyal işleme (signal processing),
 • Matlab ile bulanık mantık (fuzzy logic),
 • Matlab ile dinamik sistemlerin modellenmesi,
 • Matlab ile diferansiyel denklemlerin çözümü,
 • Matlab ile yapay sinir ağları (artificial neural networks) ,
 • Matlab ile optimizasyon,
 • Matlab ile genetik algoritmalar (genetic algorithm),
 • Matlab ile finansal uygulamalar,
 • Matlab ile görsel programlama,
 • Matlab ile otomatik kontrol sistemleri,
 • C c++ c# java ile ilgili konular,
 • Algoritma tasarımı,
 • Temel programlama,
 • Veri yapıları ve algoritmalar,
 • Pointer işlemleri,
 • Görsel programlama ,
 • Sinyal işleme uygulamaları,
 • Görüntü işleme uygulamaları,
 • Yapay zeka uygulamaları ,
 • Scheme lisp prolog ile ilgili konular,
 • Yapay zeka uygulamaları,
 • Uzman sistemler uygulamaları medya,
 • Metalurji malzeme mühendislik,
 • Microsoft office,
 • Mimarlık,
 • Mimarlık şehir planlama,
 • Mitoloji,
 • Moleküler biyoloji genetik,
 • Muhasebe,
 • Maliye,
 • Mütercim tercümanlık,
 • Müzik,
 • Orman bilimleri,
 • Otelcilik,
 • Otomosyon elektronik aletler,
 • Pazarlama,
 • Pedagoji,
 • Öss, kpss ve les soruları
 • Pazarlama
 • Performans ödevleri
 • sınıf dersleri
 • sınıf dersleri
 • sınıf dersleri
 • sınıf dersleri
 • sınıf dersleri
 • sınıf dersleri
 • sınıf dersleri
 • sınıf dersleri,
 • Performans sanatları,
 • Politika siyaset bilimleri,
 • Pratisyen hekimlik,
 • Psikolojik danışmanlık,
 • Reklamcılık pazarlama,
 • Resim,
 • Romence filoloji,
 • Rus edebiyatı,
 • Sağlık tıp,
 • Sahne ve görüntü sanatları,
 • Sanat,
 • Senaryo stüdyo alt yazı,
 • Sigortacılık,
 • Sinema,
 • Sinoloji,
 • Sistem mühendisliği,
 • Sosyal bilimler,
 • Humanity,
 • Sosyoloji,
 • Spor,
 • Su ürünleri,
 • Şehir planlama,
 • Tarih,
 • Tasarım analizi,
 • Tekstil,
 • Tekstil mühendisliği,
 • Telekomunikasyon,
 • Teorik felsefe,
 • Termodinamik,
 • Tıp medikal,
 • Tiyatro,
 • Toplum ve yaşam,
 • Turizm işletmeciliği,
 • Turizm rehberlik,
 • Turki dilleri,
 • Türk lehçeleri ve edebiyatı,
 • Türkçe öğretmenliği,
 • Türkoloji,
 • Tütün üretim ve teknoloji,
 • Uçak mühendisliği,
 • Ukrayna rus edebiyatı,
 • Ukraynaca lehçe filoloji,
 • Ulaşım,
 • Uluslararası ilişkiler,
 • Uluslararası ticaret,
 • Urdu dili ve edebiyatı,
 • Üretim planlama,
 • Uygulamalı fizik,
 • Veterinerlik,
 • Yatırım analizi,
 • Webtasarım,
 • Yabancı dil lisan,
 • Yıllık planlar,
 • Ziraat tarım

Makale Yazma Teknikleri

Dergi, gazete ve hatta öğretmeninizin verdiği bir ev ödevi için makale yazmak zorunda kalabilirsiniz. Hatta, şartlar makale yazarak para kazanmanızı da gerektirebilir.

Ancak, Okuyucuların dikkatini çekecek makale konusunu seçmek, İnternette çok aranan anahtar kelimeleri de kullanarak, basit cümlelerle etkili ve akıcı makale yazmak yani makale yazmanın inceliklerini bilmek biraz da uzmanlık ister.

Ne yazacağım diye düşünmeyin. İnternette size ilham verecek binlerce makale veya haber bulabilirsiniz.

Makale yazmada takip edilecek esaslar ve makale yazmanın incelikleri aşağıda sunulmuştur.

Makale nedir?

Makale; bilim, fen konularıyla siyasal, ekonomik ve toplumsal konuları açıklayıcı veya yorumlayıcı niteliği olan gazete ve dergi yazısıdır. Bu yazılar makale yazarlarının kişisel görüşlerini içerir. Yazar belirlediği konu hakkında olumlu veya olumsuz eleştiride bulunabilir. Öneriler sunabilir. Tanıtım ya da bilgilendirme amacı güdebilir. Makale yazarları, makalelerinde genellikle politika, toplumsal olaylar, bilim, dil, kültür gibi yazarın belirleyeceği konularda olumlu olumsuz eleştirilerini, önerilerini açıklarlar.

Neden makale yazmalıyım?

Gazete, dergi, blog vb. için makale yazmak;

Sizi ilgi duyduğunuz konuda uzmanlaştırır.

Evinizden online gazete, dergi, blog sitelerine makale göndererek, Google Adsense reklamlarından para kazanabilirsiniz.

Etkili ve iyi yazılmış makaleler, sitenizin veya iş yerinizin reklamını yapmanıza yardımcı olur.

Okuyucularınızı yazılarınıza abone yapabilir, dünyanın her yerinden yeni dostluklar edinebilirsiniz.

Sitenize her gün taze içerik sunmanız, sitenizin ziyaretçi sayını artırır.

Etkili yazmak, etkili konuşmanın da yolunu açar.

Ayrıca;

Web sitesi trafiğini artırmanın en iyi yöntemlerinden biri makale yazıp web sitesi veya blog sitelerinde yayımlamaktır.

Web sitenizin trafiği arttıkça, tüccarsanız satışınız ve kazancınız da artar.

Gerçekte makale yazma tekniklerini öğrenirseniz, reklam masrafı yapmadan web sitenize binlerce ziyaretçiyi siz kendiniz çekebilirsiniz.

Makaleler, web sitelerinin tartışmasız “itici gücü”dür.

Makale sayfanıza verilecek kısa yollar/linkler, Google, Yahoo vb. gibi arama motorları yapılacak aramalarda web sitenizin ilk sıralarda yer almasını sağlar. İlk sıralarda yer alan web siteleri her zaman daha fazla ziyaretçi çeker.

Kendi reklamınıza asla tıklamayın.

Makale konusunu nasıl seçmeliyim?

Tam olarak ne hakkında yazacaksınız? Unutmayın ki çoğu gazete yazarı, makale yazımına ayırdığı zamanın yarısını “makale konusunun belirlenmesi” için kullanır.

Kafanızda yer alan konuları “rastgele, kafanızda düşündüğünüz şekilde” bir kağıda yazın. Daha sonra konuların üzerinde fikir jimnastiği yapın. Alt konu başlıklarını ortaya çıkarın.

İlginizi çeken konuda, daha önce başkalarının makale yazmış olması sizi asla caydırmamalıdır. Siz işinize bakın ve makalenizi yazmaya devam edin.

Makale konusu hedef okuyucu grubunu ilgilendirmelidir. ABD’nin California Eyaleti sahilinde görülen köpek balıkları Türk toplumunu pek fazla ilgilendirmeyebilir. Ancak, Antalya sahillerinde görülen köpek balıklarının oluşturduğu tehlikeler okuyucunun ilgisini çeker.

Şu soruları kendinize sorun:

Makale yazacağınız konu hakkında sizin gerçekten bilginiz var mı?

Hiç araştırma yapmadan veya çok az araştırmayla makalenizi yazabilecek misiniz?

Seçtiğiniz konu hakkında bir uzmana danışmanız gerekiyor mu?

Makalelerimi kimler okuyacak?

Yazacağınız makale, “makale konusu” hakkında;

Hiç bilgisi olmayan,

Orta seviyede bilgisi olan,

Çok ileri düzeyde bilgisi olanlar için olabilir. Buna baştan karar verin. Bilimsel makalelerin normal bir vatandaş tarafından okunmayacağını unutmayın.

Örneğin:

“Powerpoint Sunumu Teknikleri” hakkında yazacağınız bir makale, Powerpoint’i hiç bilmeyenler için olabileceği gibi, Powerpoint’i bilen ancak ilave özelliklerini, inceliklerini öğrenmek isteyen iş adamları veya şirket çalışanları için de olabilir.

“Alzheimer Hastalığının Tedavisi”nde kullanılan son yöntemleri tıbbi terminoloji ile doktor camiası için yazılabileceği gibi, halk diliyle bütün okuyucular için de yazılabilir.

Makalem ne kadar uzunlukta olacak?

Yazacağınız makalenin uzunluğu genellikle 500 kelimeyi geçmemeli, 150 kelimeden az olmamalıdır. Ziyaretçiler dakikalarca aynı makaleyi okumaktan hoşlanmazlar. makaleyi yazarken mutlaka numaralandırma, madde işaretleri gibi okumayı ve anlamayı kolaylaştıracak yöntemleri kullanın.

Makalemi yazarken nelerden faydalanacağım?

Etkili makale yazmak uzun bir araştırma ve bilgi toplama çalışmasını gerektirir. Bu yüzden acele etmemek, sabırlı olmak gerekir. Yazmaya başlamadan önce makale yazılacak konu ile ilgili olarak geniş bir araştırma yapın. Tüm kaynakları tarayın. Makale yazmak için kullanacağınız;

Dokümanları,

İnternet adreslerini,

Başvurulacak uzman isimlerini belirleyin, bir kağıda yazın.

Makalemin taslak yapısı nasıl olacak?

Makalenin Başlık Bölümü:

En sona bırakılmalıdır . İlgi çekici ilk tümcelerin yanı sıra, makalenizin kısa, etkin ve amacını açıkça anlatan bir başlığı olmalıdır. Başlık, “konuya uygun, merak uyandıran veya başka bir ilginç niteliği olan” en az üç kelimeden oluşmalıdır

Giriş:

Makalede öne sürülecek iddia, görüş ya da düşünceler ana hatlarıyla yazının giriş bölümünde yer alır.

Bu bölüm makalenin en kısa bölümüdür. Makalenin geneline göre bir iki, paragrafı geçmemelidir. Bu bölümde konu hiçbir ayrıntıya girmeden ana hatlarıyla ortaya konmalıdır.

İyi bir giriş okuyucunun dikkatini çeker. Genellikle okuyucu ilk 5-10 saniye içerisinde giriş bölümünü okur; ilgisini çekerse yazıyı sonuna kadar okumaya karar verir. Bu nedenle makalelerde giriş bölümü özenle yazılmalıdır. Dolaylı anlatımlardan uzak durulmalıdır.

Yazıdaki ana konu ve ana konuyu açıklamaya yarayacak alt konuların gelişiminin hangi yönde olacağı ortaya çıkmalı, ziyaretçi konu içeriğine yavaş yavaş sokulmalıdır. Alt konu başlığı sayısı 5-6 civarında olmalıdır. Örneğin: “Powerpoint Sunumu Teknikleri” hakkında yazacağınız bir makale giriş bölümü şu şekilde olabilir:

Son yıllarda Powerpoint ile sunum tekniklerinin bütün büyük firmalarca kullanıldığı bilinmektedir. Programın kullanımı basit, görsel alt yapısı profesyonelcedir. Powerpoint sunumunun iki temel taşı, slayt temasının ve animasyonların hazırlanmasıdır. Bu makalede her iki konu hakkında hiç bilgisi olmayanlar için detaylı açıklamalara yer verilecek, konu örneklerle izah edilecektir

Makalenin Gelişme Bölümü:

Gelişme bölümü makalenin gövdesidir. Bu bölümde ana konu ve ana konuyu açıklayacak alt konular ayrı ayrı paragraflar halinde yazılır. Alt konuların anlatıldığı paragraflar arasında uygun geçiş cümleleri kullanılmalıdır.

Bu bölüm makale yazarının görüş ve tezlerini savunabileceği alandır. İleri sürülen görüşlerin doğruluğu karşılaştırmalar, sayılar ve örneklerle açıklanır.

Gelişme bölümünde açıklanacak ana konu ve ana konuyu daha iyi anlatmaya yarayacak alt konular, uyum içinde dizayn edilmelidir. Örneğin: “Powerpoint Sunumu Teknikleri” hakkında yazacağınız bir makalenin gelişme bölümü şu şekilde olabilir:

“Temalar takdimin görsel etkinliğini belirler. Kötü dizayn edilmiş bir vitrinde en kıymetli ürünleri kolaylıkla satamazsınız. Temalar da böyledir. Takdimin içeriği ne olursa olsun, slayt temasını uygun seçmezseniz, takdiminiz anlaşılmaz. Dinleyiciler üzerinde istediğiniz etkiyi uyandıramazsınız. Öncelikle temaların ve tema üzerine yazılacak yazıların zıt renklerde olması gerektiğini unutmayın. Karışık, yazıların okunmasını zorlaştıran bir birine yakın renk tonlarından uzak durun. Sarı renkli tema üzerine yazılacak gri renkli yazılar, okuyucular tarafından kolaylıkla okunamaz. Benzer şekilde siyah renkli tema üzerine yazılacak mavi renkli yazılar da dinleyicilerin ilgisini çekmez. Takdim hazırlarken dikkat edeceğiniz diğer bir konu da animasyonlardır.

Takdimde vurgulamak istediğiniz ana fikirleri animasyonlarla daha etkili anlatabilirsiniz. Uygun yer ve zamanlarda kullanılan animasyonlar, takdiminize canlılık katar. Dinleyicilerin animasyonla vurgulanan konulara odaklanmasını sağlar. Ancak, bu her slaytta animasyon olacağı anlamına gelmez. Fazlaca kullanılan animasyonlar, asıl vurgulamak istediğiniz konuların dinleyicilerin dikkatinden kaçmasına neden olur. Böyle bir durumda takdimden beklediğiniz hedefe ulaşamazsınız. Ayrıca animasyonlar, takdiminizin ağırlaşmasına, slayt geçişlerinin yavaşlamasına da neden olur. Takdim sonunda dinleyicilerinize takdim metinlerini dağıttığınızda animasyonlar printer çıktılarında görünmeyecektir. Animasyon uygulayacağınız slaytlarda bu konuya da dikkat etmenizi öneririz.

Makalenin Sonuç Bölümü:

Sonuç bölümü; makalenin “özetleme bölümü” sayılabilir. Giriş bölümünde ileri sürülen, sonra açıklanan görüş ve öneriler, sonuç bölümünde -genellikle- bir paragrafta yinelenir. Sonuç bölümünde yazının okuyucu üzerindeki etkisi doruğa ulaştırılmalıdır. Bu sağlanabilirse, okuyucular, beğendikleri makalelerin yazarlarını not ederler. Fırsat bulduklarında aynı yazarın yeni yazılarını ileride tekrar okumak için, makalenin yayımlandığı web sitesini “sık kullanılanlara” eklerler.

Ele alınıp işlenen, geliştirilen konunun hükme varıldığı ve o konunun ana fikrini oluşturan kısım sonuç bölümüdür. Bu bölümde yazar söylediklerinin tümünü belli bir sonuca ulaştıracak biçimde bir iki cümle ile sonucu vurgular. Örneğin: “Powerpoint Sunumu Teknikleri” hakkında yazacağınız bir makalenin sonuç bölümü şu şekilde olabilir:

Bu makalede Powerpoint takdiminde temanın nasıl seçileceği, animasyonların nasıl etkili kullanılacağı hiç bilmeyenler seviyesinde anlatılmıştır. Powerpoint programı sizlerin etkili takdim yapmanızı sağlayacak daha bir çok özellik içermektedir. Okuyucularımızın makale ilgili eleştiri ve önerileri bize ileriki anlatımlarımızda ışık tutacaktır.

Makalede okuyucunun asıl ilgisini çeken ve ilk anda bakacağı bölümler giriş ve sonuç bölümleridir. Bu bölümlere konuyla ilgisi olan bir fıkra, çarpıcı bir diyalog veya bir hatıranın yerleştirilmesi makalenin okuyucu üzerinde etkili olmasını sağlar.

Makalemi yazarken anahtar kelimeleri nasıl yerleştirmeliyim?

Bazı yazarlar makale yazmada içerikten ve akıcılıktan çok, makalede geçecek anahtar sözcüklere dikkat ederler. Bilindiği gibi popüler anahtar kelimeleri içeren makaleler, Google, Yahoo! MSN vb. gibi arama motorlarında daha çabuk bulunurlar. Fakat, anahtar sözcükleri dikkate alarak makale yazanlar çoğu kere başarısız olurlar.”Yapmacık” makaleler okuyucuların ilgisini çekmez. Makale konusuna odaklandığınızda zaten kritik anahtar kelimeleri en doğal şekilde kullanacaksınız. Kendinize başkaca hiç bir sınırlama (Örn: Kaç anahtar kelime kullanmalıyım?) koymadan, yapmacılıktan uzaklaşarak, sadece konuya odaklanarak yukarıda belirtildiği şekilde makalenizi yazın.

Örneğin: “İstanbul’un Trafik Sorununa Çözümler” konusunda yazacağınız makalede anahtar kelimeleri öncelikle konu başlığında aramalısınız. Konuyu açıklamak için başlıktaki anahtar sözcükleri (İstanbul, trafik, trafik sorunu, çözüm, trafik sorununa çözümler..vb.) otomatikman kullanmak durumundasınız.Anahtar sözcükler, spesifik olmalıdır. Örneğin: Yukarıdaki örnekte “trafik” başlı başına iyi bir anahtar sözcük olamaz. Google’da “trafik” yazarak arama yaptığınızda, karşınıza binlerce site adresi çıkacaktır. Ancak, “İstanbul’un trafik sorunu” diye yazarsanız, arama alanını daraltmış, asıl bulmak istediğiniz sayfalara yönelmiş olursunuz. Bu nedenle yukarıdaki makalenin anahtar sözcüklerinden birisi de “İstanbul’un trafik sorunu” olmalıdır.Anahtar sözcükler;

Makalenin “başlık” kısmında,

Makalenin “metin” kısmında,

Makalenin “sonuç” kısmında mutlaka yer almalıdır.

Makalenin anahtar sözcükleri kalın, altı çizili yazıldığında arama motorlarınca daha kolay bulunur.

Makale Yazmak

Makalenizde yer almasını istediğiniz her bir anahtar sözcük oranı %3 civarında olmalıdır. Örneğin “İşadamları için Powerpoint Sunumu Teknikleri” konulu bir makale yazdınız. Düşündüğünüz anahtar sözcükler “Powerpoint, işadamları, sunum, teknikler” ise, her birinin makale içindeki oranı %3 civarında olmalıdır. İnternette ön sıralara çıksın ve Google’da hemen bulunsun mantığı ile, makalenizde kullanacağınız anahtar sözcüklerin oranını gelişi güzel artırmayın. Arama motorları bu niyeti sezdiği anda, makalenizi asla listelemeyecektir. Anahtar kelimelerin oranı %3 ise, makalenizi online ortamda rahatlıkla yayımlayabilirsiniz.

Makalenizde fotoğraf, resim, tablo, çizelge kullanabilirsiniz. Bunlara da mutlaka açıklayıcı bilgi yazın.

Makale yazarken son düzeltmeleri nasıl yapmalıyım?

Makalenizi yazdıktan sonra imla, dilbilgisi ve yazım hatalarını bilgisayar üzerinden kontrol edin. Sonra:

Makalede yer alan ispatı olmayan, yeterince açıklayamadığınız, gereksiz ve kafa karıştırıcı bilgileri silin

Ana konu ekseninde, okuyucuya anlatmak istediklerinizi tekrar kontrol edin

Araştırma yapmanız gerekiyorsa, detaylı araştırma yapın. Acele etmeyin.

Makale metninin akıcı olup olmadığını anlamak için metni kendi kendinize ve yüksek sesle okuyun.

Open chat