Size bir telefon kadar yakınız
0 531 641 30 41
Dil Seçin
tr

Parayla Tez Yazdırma Süreci

454 görüntülenme
Parayla Tez Yazdırma Süreci

Akademik çalışmalardan belkide en zoru tez yazma sürecidir. Bu nedenle öğrenciler tez yazma konusunda zorlanmaktadır. Parayla Tez Yazdırma konusu bu doğrultuda ortaya çıkmıştır.

Aslında parayla tez yazdırma tez danışmanlığı olarak ifade edilmektedir. Peki bu süreç nasıl devam etmektedir? Makalemizin konusu olan parayla tez yazdırma süreci aşağıda detaylıca açıklanmıştır;

PARAYLA TEZ YAZDIRMA

Öncelikle tez yazma sürecinden bahsetmek doğru olacaktır. Tez yazma oldukça zorlu ve sıkıntılı bir süreçtir. Tez yazma aşamasına geçmeden önce ciddi bir alt yapı ve okuma yapılması şarttır. Bu nedenle öğrenciler tez yazma sürecini akademik hayatlarının en sıkıcı dönemi olarak tanımlamaktadır. Şimdi tez yazma sürecinden bahsedelim.

Öncelikle tez yazma sürecine başlamadan ilk problem olan tez konusu belirlenmelidir. Tez konusu belirleme konusunda İnternet sitemizde detaylı açıklama mevcuttur. Tez konusu belirlenirken çalışılmak istenen ana konu öncelikli olarak belirlenmelidir. Daha sonra bu konuda okumalar yapılarak literatürde mevcut durumlar tespit edilmelidir. Akabinde çalışılmak istenen konu belirlenecektir.

TEZ YAZDIRMA

Konu belirlendikten sonra araştırmanın amacı ve temel problemi tespit edilmelidir. Bu süreçten sonra alt problemler oluşturulmalıdır. Araştırmanın alt problemlerine göre literatür taraması yapılarak benzer çalışmalar incelenmelidir. Bu çalışmalara ulusal tez merkezi ya da google akademik sitelerinden kolayca ulaşmak mümkündür.

Kaynaklar toplandıktan sonra “tez yazma” sürecine geçilir. Önce okunan kaynaklar özetlenir. Daha sonra oluşturulan içerik doğrultusunda yazıma başlanır. Tez yazmaya başlandığında konuya hakim olmak çok önemlidir. Bu nedenle iyi bir literatür taraması yapmak gerekir.

Marmara Tez Merkezi Çözüm Üretir…

Literatür taraması yaptıktan sonra belirlenen içerik doğrultusunda yazım başlar. Tez yazarken intihal konusuna dikkat edilmelidir. alıntı yapılan kaynak önce okunmalıdır. Daha sonra orijinal cümlelerle tekrar yazılmalı ve alıntı olarak kullanılan kaynak paragrafa verilmelidir. Bu şekilde yapılmadığı takdirde intihal yapılmış olacaktır.

intihal düşürme

Yukarıda ifade ettiğimiz süreci kısaca özetlersek;

  • Tez konusu belirleme
  • Literatür tarama
  • Kaynak toplama
  • Literatürü okuma
  • Yazıma geçme
  • Format kontrolü
  • Tezi sonlandırma

Yukarıda listelenen adımlar takip edildiğinde sağlıklı bir tez yazımı gerçekleşecektir. Marmara Tez Merkezi yukarıdaki tüm adımlarda size danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Parayla tez yazdırma konusunda whatsapp ve mail üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Marmara Tez Merkezi

0 554 512 55 79

info@marmaratezmerkezi.com

www.marmaratezmerkezi.com

Marmara Tez Merkezi Çözüm Üretir…