+90 554 512 55 79

Proje Yazdırma Hizmeti

Proje Yazdırma Hizmeti

Günümüzde yüksek lisans eğitimi bir mecburiyet haline gelmiştir. Özellikle kamu hizmeti sunan kurumlarda çalışanların gerek kıdem atlama, gerekse kendilerini geliştirmek amacıyla yüksek lisans eğitimini tamamlamaları gerekmektedir. Bu nedenle tezsiz yüksek lisans eğitimi daha cazip görünmektedir. Tezsiz yüksek lisans bitirme projesi tezli yüksek lisans tezinden çok daha kolay ve hızlı sonuçlanabilmektedir. Bu bağlamda öğrenciler genellikle tezsiz yüksek lisans eğitimini tercih etmektedir. Bu hususta Proje yazdırma önem arz etmektedir.

http://www.marmaratezmerkezi.com/proje-yazdirma/

Bitirme Projesi yazma konusunda nitelikli bilgiye sahip olmayan öğrenciler proje yazdırma konusunda danışmanlık hizmetlerine başvurmaktadır. Bununla birlikte Proje yazdırma konusunda danışmanlık hizmeti alan öğrenciler projelerini daha kaliteli ve sorunsuz tamamlamak için çaba sarf etmektedir.

Proje nedir?

Yüksek lisans eğitimi alan ve tezsiz programa kayıt olan öğrencilerin mezun olmaları için vermeleri gereken bir akademik çalışma olan Tezsiz yüksek lisans bitirme projesi, genellikle sosyal bilimler alanında daha yaygın olmakla birlikte hemen hemen her dalda mevcuttur.

Bitirme Projesi Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi esnasında derslerin tamamlandıktan sonra verilmesi gereken bir ders niteliğindedir. Öğrenciler öncelikli olarak Proje Konusu belirleyerek danışman hocasına sunmaktadır. Danışman hoca tarafından konunun onaylanması durumunda Proje hazırlanmasına başlanmaktadır.

Proje Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle Tezsiz Yüksek Lisans bitirme projesi konu belirleme aşamasıyla başlamaktadır. Örneğin sosyal bilimlerinde eğitim gören bir öğrenci güncel konulardan kendisinin hazırlayabileceği bir konu belirleyip danışmana sunmaktadır. “insan kaynakları yönetiminin işletme performansına etkisi” gibi bir proje konusu belirlendiğinde öğrencinin öncelikli yapması gereken konu başlığında yer alan iki farklı olgu olan “insan kaynakları yönetimi” ve “işletme performansı” kavramlarıyla ilgili bir yazın taraması yapması gerekmektedir.

Proje yazdırma

Literatür Taraması (Yazın taraması)nın ardından ilgili çalışmalar incelendikten sonra projenin gidişatını belirlemek amacıyla muhtemel bir içindekiler oluşturmalıdır. İçerik oluşturulduktan sonra belirlenen başlıklar sıralanarak konuyu karşılayıp karşılamadığı konusunda danışman hocanın fikri alınmalıdır. Danışman hoca tarafından başlıklara onay gelmesi durumunda tezsiz yüksek lisans projesinin yazım aşamasına geçilmektedir.

İyi bir yazın taraması ve okuma yapıldıktan sonra daha önce konuyla ilgili yazılan araştırmalar okunarak akademik dil konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Öğrenci kaynak verme, akademik dil kullanma, yazım kurallarına uyma gibi şartları sağladıktan sonra araştırmasını sağlıklı bir şekilde yürütebilmektedir.

Proje Yazdırma Hizmeti
Proje yazdırma

Tezsiz Yüksek Lisans Projelerinde en önemli husus intihal konusudur. Fakat öğrenciler nasıl olsa kabul görür mantığıyla intihal kavramına dikkat etmeden hazırladıkları çalışmalar malesef başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Bu bağlamda İntihal konusu okuma yapıldıktan sonra gerekli bilgileri kendi cümleleri ve fikirleriyle bütünleştirerek yazıya dökmesi durumunda ortadan kalkmakta ve bu nedenle öğrencilerin özgün ifadeler kullanması önem arz etmektedir.

Proje Yazdırma Danışmanlığı nedir?

Tezsiz yüksek lisans öğrencileri gerek zamansızlıktan gerekse bilgi eksikliğinden proje yazdırma danışmanlığı almaktadır. Bu bağlamda danışmanlar tarafından öğrenciye sürecin nasıl ilerlemesi gerektiği ve projenin başarılı olması için neler yapılması gerektiği konusunda detaylı bilgi aktarmaktadır. Bu doğrultuda genel olarak Proje Yazdırma Danışmanlığı süreci aşağıda kısaca maddelendirilmiştir;

  • Proje konusu belirlenir,
  • Proje konusu doğrultusunda içindekiler oluşturulur,
  • İçindekiler onayı sonrasında çalışma başlatılır,
  • Çalışma devamında öğrenciye sürekli bilgi verilir,
  • Öğrencinin süreçten uzak kalmaması için proje yazdırma hususunda sürekli olarak takibi sağlanır,
  • Öğrencinin proje konusunda yeteri bilgi sahibi olması için kendisine yapılan çalışmalar aktarılır,
  • Proje yazdırma tamamlandığında intihal kontrolü yapılır,
  • Üniversitenin yayınladığı proje yazım kurallarına uygun hale getirilir ve teslim gerçekleşir.
Proje Yazdırma

Proje Yazdırma Hizmeti konusunda Marmara Tez Merkezi olarak profesyonel danışmanlarımız eşliğinde hizmet vermekteyiz.

Marmara Tez Merkezi ekibi olarak en yaygın il ve kurum kapasitesine sahibiz. Projenizi en bilgili ve uzman kişiler tarafından hazırlıyoruz. Dilerseniz eğitiminizin son günlerinde danışmanlık hizmeti vererek size tavsiyelerde bulunabiliriz.

http://www.marmaratezmerkezi.com/proje-yazdirma/

Open chat