+90 554 512 55 79

Tez Formatlama / Düzenleme

Tez Formatlama / Düzenleme

Tez düzenleme, proje düzenleme, tez düzeltme ve proje çalışması (tez düzeltme) yani formatlamak demek mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin üniversitelerin güncel tez yazım kılavuzuna göre sayfa yapısı, satır aralıkları, paragraf girintileri, bölüm başlıkları ile alt başlıkları arasındaki aralıklar, kapak sayfaları, içindekiler, tablolar dizini (listesi), şekiller dizini (listesi), grafikler dizini (listesi) ile verilecek sayfa rakamlarının romen-arap rakamlarının veriliş biçimlerinin tümünü kapsayan dizginleme işlemleridir.

Genellikle ön lisans tezi, lisans tezi, yüksek lisans tezi, doktora tezi gibi çalışmalarda istenen formatlama işlemi her üniversitenin öğrencilere sunmuş olduğu güncel tez yazım kılavuzunda yer almaktadır.

Tez düzenleme (formatlama) işlemlerini alanında uzman ekibimiz tarafından üniversiteniizn güncel tez yazım kılavuzuna göre dış kapaktan kaynakçaya kadar özgeçmiş ve varsa ekleriyle birlikte bir bütün olarak titiz bir şekilde düzenleyerek size çıktıya hazır bir şekilde teslim etmektedir.

Tez düzenlemesi üniversitenizin güncel tez yazım klavuzu kurallarına göre işlemlerini gerçekleştirecektir.

Kapak sayfası-İç kapak -Önsöz-Özet-Summary-İçindekiler-Şekiller-Tablolar-Semboller-Kısaltmalar dahil olmak üzere noktalama işaretlerinden tutunda sayfa düzeni, yazı tipi, yazı puntosu, sayfa numaralandırılması (romen ve arap rakamları), satır-paragraf aralıkları, şekiller dizini (şekil numarası ile şekil hakkında açıklama şeklin altında yazılmalıdır) tablolar dizini (tablo sayısı ve ismi tablonun üstüne yazılmalıdır) metin içinde atıflar vs. düzenlemeler ele alınarak dizgileme işleminiz uzman ekibimiz tarafından özenle hazırlanmaktadır.

Tez-Proje düzenleme, tez düzeltme (formatlama-dizgi) Aşamaları:

Tez, ödev, proje, kitap çalışmalarınız için istemiş olduğunuz veya üniversitenizin güncel tez-proje yazım kılavuzunuza göre belirttiğiniz format belirleme belirlenmiş format üzerinden üniversite tez yazım kılavuzunun istemiş olduğu tez formatlama ile ilgili tez dizgi aşamasına ön hazırlıkların başlaması.

  • Dizgi aşamasında çalışmanızın öncelikle sayfa yapısının kenar boşlukları ayarlanarak çalışmanızın kapak sayfaları, başlık sistemi ve paragraf yapıları formatlanır.
  • Çalışma içerisinde tablo, şekil, grafik, resim gibi materyaller varsa hepsi formatınıza göre başlık verilir.
  • Çalışmanızın kaynakça kısmı ve kısaltmalar listesi alfabetik sırayla dizgilenir.
  • Çalışmanızın tüm dizgi aşamaları bittikten sonra içindekiler, tablo listesi, şekil listesi, grafik listesi, resim listesi oluşturulur.
  • Çalışmanız için ön sayfalarına romen sayıları, giriş dahil bölüm sayfalarına ise arap rakkamları ile sayfa numarası verme.
  • Çalışmanız için tüm formatlama işlemleri bittiği gibi paragraflarda ki noktalama işaretleri veya varsa yazım yanlışları kontrolü yapıldıktan sonra çalışmanız belirtilmiş tez yazım formatına uygun şekilde word veya pdf dosyası olarak teslimi sağlanır.
  • Çalışma bittikten sonrasında ciltleme ile ilgili olarak tez danışmanlarımızla irtibata geçmeniz gerekmektedir.
  • Tez formatlama çalışmalarınız ile ilgili uzman desteği almak için lütfen iletişim bölümümüzdeki formdan tarafımıza ulaşınız. Destek ekibimiz size en kısa sürede çalışmanızla ilgili bilgi verecektir.
Open chat