Size bir telefon kadar yakınız
0 531 641 30 41
Dil Seçin
tr

TEZ HAZIRLAMA SÜRECİ DANIŞMANLIĞI

376 görüntülenme
TEZ HAZIRLAMA SÜRECİ DANIŞMANLIĞI

Bilindiği üzere tez hazırlama bir süreç işidir. Öğrenciler tez hazırlama konusunda oldukça sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Bu nedenle bazı durumlarda gerek bilgi eksikliği gerekse zaman konusunda sorunlar yaşayabilmektedir. Önemli olan tez hazırlama sürecinin planlı bir şekilde tamamlanmasıdır. Özellikle zaman planlaması çok önemlidir. Zamanı çok iyi değerlendirmeli ve tüm boş vakitler tez hazırlama sürecine dahil edilmelidir.

tez hazırlama

Tez hazırlama sürecini kısaca bu makalede ifade ettik. Aşağıda tez hazırlama sürecini maddeler halinde özetledik. Buna göre;

  • Tez konusu belirlemek,
  • Tez öneri formu hazırlamak,
  • Yapılacak araştırmanın detaylarını belirlemek,
  • Literatür taramak,
  • Kaynakları derlemek,
  • Tez hazırlama sürecine başlamak.

Yukarıda sıralanan durumlar tam anlamıyla yerine getirildiği takdirde tez hazırlama süreci sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir. Özellikle literatür tarama konusunda google scholar ve ulusal tez merkezi yardımcı internet siteleri olarak faydalı olacaktır.

tez hazırlama süreci

Peki, Marmara Tez Merkezi Hangi Süreçte Yer Almaktadır?

Marmara tez merkezi yukarıda sıralanan tüm süreçlerde danışmanlık desteği vermektedir. Özellikle öğrencilerin sorun yaşadığı süreçlerde tam danışmanlık desteği sunmaktadır. Yukarıda sıralanan tez hazırlama sürecinde öğrencilerin en çok sorun yaşadığı süreç literatür taramak, kaynak toplamak ve tez yazım sürecine başlamaktır. Zaman konusunda sorun yaşayan öğrenciler danışmanlık desteği talep etmektedir. Yoğun iş temposunda hayatlarını sürdüren ve aile ve iş hayatı arasında sıkışıp kalan bireyler tez hazırlama sürecinde zorlanmaktadır. Bu doğrultuda Marmara tez merkezi danışmanlık desteği sunmaktadır.

Peki, Danışmanlık Desteği Tam Olarak Nedir?

Öğrencilerin tez hazırlama sürecinde karşılaştıkları sorunlara çözüm yolları üreterek harcayacakları zamanı minimuma düşürmek için profesyonel kadro tarafından verilen destektir. Öğrencilerin ilk defa tez yazma sürecinde oldukları gerçeği özellikle tez nedir? Nasıl yazılır? Sorularına tam olarak yanıt verememelerinden kaynaklı sorun silsilesi birbirini takip etmektedir. Bu sorunlar zaman daraldıkça daha büyük boyutlara ulaşmaktadır. Problemlerden bunalan öğrenciler destek almak durumunda kalmaktadır. Bu noktada Marmara tez merkezi tam desteğini sunmaktadır.

tez hazırlamak

Marmara Tez Merkezi Çözüm Üretir…

Yaşadığınız sorunlara karşı alınabilecek önlemler ve tez hazırlama sürecini sorunsuz tamamlamak için bizimle iletişime geçiniz. Marmara tez merkezi sorunsuz iletişim ve hızlı çözüm üretme kapasitesiyle sizlere danışmanlık desteği sunmaktadır. Detaylı bilgi ve danışmanlık desteği için whatsapp ve mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Marmara Tez Merkezi

www.marmaratezmerkezi.com

info@marmaratezmerkezi.com

0554 512 55 79

0541 431 43 21