+90 554 512 55 79

Tez Konusu Belirmele

Tez Konusu Belirmele

Tez konusu araştırmaların başlamasında en önemli kavramlardan biridir. Tez konusu belirleme işlemine başlamadan önce araştırma yapılacak olan alanlar akademik ortamda taranmalı ve “tez” kavramının tanımına uygun olarak konuyla ilgili literatürde çalışmanın yapılmamış olması ya da çok az yapılmış olması gereklidir.

Tez konusu belirleme aşamasında tez konusu hakkında literatürde yeterli kaynağın mevcut olma durumu sorgulanması gereken ikinci niceliktir.

Tez konusu belirleme aşamasından sonra çalışma ile ilgili yapılacaklar sıralanmalıdır. Tez konusu ile ilgili yapılan araştırmalar temin edilmeli ve araştırmalara iyi bir okuma yapılmalıdır. Seçilen tez konusunun daha önce yapılan araştırmalarda ne gibi eksikliği ortadan kaldıracağı yani bilime ne gibi katkı sağlayacağı tartışılmalıdır. Tez konusu belirleme konusunda Marmara Tez Merkezi size sınırsız destek sunabilmektedir.

Tez öneri formu hazırlanması ve tez konusu belirlenmesi amacıyla danışmanlık hizmeti sunan firmamız Marmara Tez Merkezi sizin alanınızda yukarıda ifade edilen kriterlere uygun olan konuları sizinle ücretsiz olarak paylaşarak akademik çalışmanıza başlamanıza büyük katkı sağlamaktadır.

Tez yazdırma aşamasına başlamadan önce birinci öncelik tez konusu belirlemektir. Tez yazdırma işlemi tez konusu belirlenip doğru yorumlanıp ve doğru içerik hazırlığıyla başlanabilir düzeye ulaşır. Tez konusu belirlendikten sonra Marmara Tez Merkezi konu ile ilgili araştırmalarını siz değerli müşterilerimizle paylaşarak akademik desteğini sunmaktadır. Yapılan ya da yapılacak olan çalışmalarda tez konusunun doğru tespit edildiğini size sunulan konuların akademik olmasını sorguladıktan sonra kolayca fark edebileceksiniz.

Marmara tez merkezi, tez konusu belirleme, tez öneri formu hazırlama, parayla tez yazdırma, tez düzenleme, intihal düşürme vb. birçok alanda sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Marmara Tez Merkezinin sizlere sunmuş olduğu bu fırsatlardan yararlanmak için bize iletişim kanallarımızdan herhangi birinden ulaşmanız yeterli olacaktır.

Bilindiği üzere bir konunun başlangıcı bitişin yarısıdır…

 

Open chat