+90 554 512 55 79

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROJE HAZIRLAMA

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROJE HAZIRLAMA

Yüksek lisans günümüzde mecburi bir eğitim aşaması olarak görülmektedir. Gelişen teknoloji ve çağın gerektirdiği oluşumlar bireylerin kendilerini geliştirme zorunluluğunu beraberinde getirmiştir. Bu gelişim aşamalarından biri de Yüksek Lisans eğitimidir.

Akademik kariyer düşünmeyen bireyler yüksek lisans eğitimini Tezsiz olarak tamamlayabileceği programlara kayıt olmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans eğitiminin tamamlanması için eğitim sonunda bitirme projesi hazırlanması gerekmektedir. Tezsiz Yüksek Lisans projesi eğitim sonunda hazırlanarak mezuniyet şartı olarak sunulmaktadır. Tezsiz Yüksek Lisans Projesi hazırlama konusunda öğrencilerin dikkat etmesi gereken birçok kriter mevcuttur. bunları şöyle ifade etmek mümkündür;

Tezsiz Yüksek Lisans Proje hazırlamaya başlamadan önce öncelikli yapılması gereken konu başlığının özgün bir şekilde seçilmesidir. Proje konusunu seçtikten sonra konuyla ilgili kaynak taraması yapılmalı ve literatürde konuyla ilgili yeterli kaynağın olup olmadığı araştırılmalıdır. Akabinde Tezsiz Yüksek Lisans Projesi için bir çalışma planlı oluşturulmalıdır. Daha sonra proje hazırlanmaya başlanmalıdır. Hazırlanan plan doğrultusunda içerik oluşturulmalı ve ilgili kaynaklardan okuma yapılmalıdır. Okumanın ardından oluşturulan içeriğe uygun notlar alınarak Tezsiz Yüksek Lisans Projesi yazılmaya başlanmalıdır. Proje yazılmaya başlandığında en çok dikkat edilen kısım yazılan cümlelerin orijinal ve öğrencinin kendi cümlelerinin olmasıdır. Aksi takdirde intihal kavramı ortaya çıkacak ve başarılı bir proje ortaya çıkmayacaktır.

Tezsiz Yüksek Lisans Proje hazırlama aşaması tamamlandıktan sonra Tez Yazım Yönergesi / Proje Yazım Yönergesi doğrultusunda çalışma düzenlenmeli ve baskıya hazır hale getirilmelidir.

Tezsiz Yüksek Lisans Projenizi hazırlarken yaşayacağınız her türlü problem ve sorunla ilgili bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel destek talep edebilirsiniz. Marmara Tez Merkezi olarak Proje yazım danışmanlığı konusunda 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tezsiz Yüksek Lisans Proje hazırlama konusunda tüm sorunlarınızla tek tek ilgileneceğimizi taahhüt eder ve oluşabilecek her türlü sorunun üstesinden gelebileceğimizi rahatlıkla ifade edebiliriz.

Tezsiz Yüksek Lisans Proje hazırlama konusunda marmaratezmerkezi@gmail.com, info@marmaratezmerkezi.com, www.marmaratezmerkezi.com ve iletişim numaralarımızdan bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilir ve profesyonel desteklerimizden yararlanabilirsiniz.

Open chat